Ing. Petr Třešňák
Ing. Petr TřešňákPoslanec České pirátské strany
Petr Třešňák (*1983) je předsedou krajského sdružení Karlovarský kraj a dočasným garantem programového bodu energetika. Pochází z Mariánských Lázní.

V letech 1998 – 2007 pobýval převážně v Plzni. Zde absolvoval nejprve SPŠ Dopravní, obor Informační technologie a poté Fakultu elektrotechnickou, ZČU. Pro zájem o ekologii a energetiku se zde zvolil studijní obor jménem Technická ekologie na Katedře energetiky a ekologie, kde se věnoval převážně obnovitelným zdrojům a jejich nasazení v prostředí ČR. Po absolvování fakulty zakotvil v odvětví jaderné energetiky, kde pracuje doposud jako specialista bezpečnosti. Kromě zájmů již zmíněných, které se promítly i do profesního zaměření, byla již od střední školy jeho hlavní zálibou (životním stylem) punk a hardcore hudba. V současnosti stále hraje v kapelách Ethos of Nemesis a Řetězová reakce.

V roce 2014 byl ve volbách do zastupitelstev obcí zvolen a stal se místostarostou Mariánských lázní. V roce 2015, po rezignaci rovněž pirátského starosty Ing. arch. Vojtěcha Franty, si s ním vyměnil místo ve vedení města a stal se starostou.

Po úspěšných volbách do poslanecké sněmovny v roce 2017 se stal poslancem České pirátské strany za Karlovarský kraj a také členem parlamentního výboru pro zdravotnictví.

Více informací o poslanci České pirátské strany za Karlovarský kraj – naleznete na www.petrtresnak.com