Transparentní politika Pirátů zasáhla i Prameny

Česká pirátská strana přináší na českou politickou scénu především maximální otevřenost, od veřejných kalendářů svých představitelů, seznamu lobistických kontaktů nebo i snahu o přehledné publikovaní veškerých finančních transakcí ve veřejné správě.

Vzhledem k tomu, že v krajských volbách v roce 2016 kandidovala za Piráty i místní patronka Marta Šmídová, i letos oslovila krajské sdružení Pirátů s prosbou o podporu s kandidaturou v místních komunálních volbách. Nejen, že je pro ni velice důležité průhledné nakládání s financemi obce, resp. v tomto případě jasným konceptem umořování ohromného dluhu, ale stejně tak například zveřejňovat zápisy ze zasedání zastupitelstva na internetových stránkách obce.

„Pro nás je zásadní dohoda se společností Real Aspekt, která je naším věřitelem. Chtěli bychom získat částečný podíl na zisku ze stáčení minerálky, které věřitel plánuje. Je to nejlepší cesta jak splatit ohromný dluh, který máme. Jako obec nemůžeme podat návrh na insolvenci a bez dalších příjmů by umoření dluhu zabralo témeř 100 let, zatímco rozvoj obce by stagnoval. Nutně potřebujeme novou kanalizaci, veřejné osvětlení, chodníky, nebo i kontejnery na tříděný odpad..”

uvedla Marta Šmídová z kandidátky Pirátů s tím, že neméně důležité je rozhádanou obec opět stmelit. „Dluhy nás rozdělily, ale už je čas dát vše znovu pěkně po sousedsku dohromady,“ doplnila.

Jsme rádi, že k podobnému odkazu se přihlásilo i další nezávislé sdružení kandidátů Prameny Šťastné a veselé, které se také účastní letošních předčasných voleb do místního zastupitelstva. Proto jsme jim rádi pomohli s administrativními úkony týkající se registrace kandidátní listiny.

Přejeme novému zastupitelstvu obce Prameny úspěšné první kroky ve funkci a doufáme, že všichni zastupitelé naleznou tu nejlepší cestu právě pro své občany a vyřešení dlouhodobých problémů obce Prameny. ​

Základní programové body, které chtějí kandidáti prosazovat:

  • Zveřejňovaní kompletních zápisů a stenozáznamů na webu obce, včetně všech příloh
  • Zveřejňování veškerých finančních operací, stavu účtu i aktuální stav pohledávek na internetových stránkách obce
  • Vyjednání memoranda/smlouvy s věřitelem, které bude oboustranně výhodné a zajistí se protiplnění i pro obec, např. formou investic do infrastruktury obce – kanalizace, chodníky, a další
  • Vlídnější komunikaci s občany bez zbytečného napadání