V Karlových Varech, dne 8. 10. 2018

V pátek 5. 10.  a v sobotu 6. 10. se konaly komunální volby, ve kterých lidé z pirátských kandidátek Karlovarského kraje uspěli v Karlových Varech, Sokolově, Mariánských Lázních, Chebu, Lokti a Valči. Úspěch slaví také Piráty podporované hnutí Náš Jáchymov.

V Karlových Varech šli Piráti poprvé samostatně do voleb a dostali 9,97% hlasů. Získali tak pět mandátů. Do zastupitelstva se dostali za Piráty Jindřich Čermák, Barbora Hradečná a Josef Janů a za nezávislé kandidáty Pavel Sušanin a Renata Kozáková.

Koalice Pirátů a STANu získala v Sokolově 14,37% hlasů a 4 mandáty. Za Piráty se dostala do zastupitelstva lídryně kandidátky Tereza Zykánová. Z nezávislých kandidátů a za STAN Miroslav Balatka, Martin Grech a Petr Krása.

Největší úspěch slaví Piráti v Mariánských Lázních, kde získali první místo s 22,49% hlasů a 6 mandátů, což je o jeden mandát více, než získali před čtyřmi roky. Mandát obhájil stávající pirátský starosta Martin Kalina. Dále za Piráty Petr Třešňák, Josef Pavlovic a Lukáš Jadlovský. Z nezávislých kandidátů Karolina Vejmělková a Martin Sasko.

V Lokti mají Piráti také co oslavovat, voliči jim dali druhé místo s 15,69% hlasů a získali tak tři mandáty. Za Piráty získal mandát Vítězslav Adamec, za nezávislé kandidáty Petr Adamec a Roman Kvak.

Chebští Piráti dostali od voličů 6,53% hlasů a dva mandáty, které získal Ondřej Špendlíček a Ladislav Tkaczyszyn.

Valeč se může pochlubit 9,46% hlasů a jedním mandátem, jehož držitelem je Jiří Metod Kassl.

Piráty podporované hnutí Náš Jáchymov získalo 3 mandáty s 21,51% hlasů. Mandáty získali Štěpán Dvořák, Štěpánka Hronová a Lada Baranek.

Dále kandidovali Piráti společně se Zelenými v Aši, kde dostali 11,81% a tři mandáty získali zástupci Strany Zelených. Piráti také kandidovali v Rotavě, kde bohužel těsně neuspěli, získali 4,05% hlasů. A v poslední řadě kandidovali dva nezávislí kandidáti v Šindelové s podporou Pirátů, kteří také nezískali žádný mandát.

Srdečně Vám děkujeme za Vaše hlasy, vážíme si Vaší důvěry. Tato důvěra je pro nás závazkem nezklamat žádného voliče a pracovat pro Vás.

Děkujeme, že jste nás pustili na radnice!

V senátních volbách, které se konaly ve volebním okrsku č. 2 na území Sokolovska, Mariánskolázeňska, Tepelska a Žluticka Piráti podpořili kandidáta STAN Miroslava Balatku. Senátní volby pro nás tímto nekončí, Miroslav Balatka porazil v prvním kole Renatu Oulehlovou (ANO) a postoupil tím do druhéko kola voleb. Druhé kolo se bude konat již tento týden, v pátek a sobotu. Piráti v Karlovarském kraji vyzývají své voliče a příznivce, oficiálně i nadále podporujeme Miroslava Balatku, přijďte prosím i ve druhém kole, každý hlas se počítá!

Děkujeme.

Kontakt pro média:

Lucie Trčková

Krajská koordinátorka / Piráti Karlovarský kraj

lucie.trckova@pirati.cz

Tel: 724 027 444