Piráti v Karlových Varech si zvolili svého lídra do podzimních komunálních voleb. Stal se jím politický analytik Mgr. Jindřich Čermák. Ten byl zvolen hlasy členské základny na Pirátském internetovém fóru. Zbytek kandidátky a programové priority představí karlovarští Piráti do konce června.

Pirátská strana půjde do komunálních voleb samostatně. “Jednání jsme vedli s několika subjekty, ale u členské základny převážil názor jít do voleb samostatně, na vlastní triko. Vše se vedlo ve velmi korektní a přátelské atmosféře, která nevylučuje povolební spolupráci,” přiblížil vyjednávání Čermák.

Karlovarští Piráti nyní velmi intenzivně pracují na programových prioritách. “Vytyčili jsme 16 hlavních okruhů, do kterých může se svým nápadem přijít úplně každý. Oslovili jsme také odborníky na danou oblast, aby svým komentářem přispěli,” informuje Čermák. Ke tvorbě programu se Piráti obrátili také na veřejnost, která může v anketě napsat co se jí ve městě nelíbí, ale i líbí. “K anketě jsme zvolili elektronickou podobu a občané ji najdou na adrese 12pramenu.jdem.cz. Během prvního dne od spuštění jsme nasbírali už přes dvacet podnětů,” doplnil Čermák.

Lídr Jindřich Čermák také věří, že Pirátská kandidátka bude dostatečně pestrá a pro voliče zajímavá. “V současnosti máme přes třicet zájemců o kandidaturu z různých oborů. Mezi zájemci máme také současné i minulé zastupitele, nejsme žádní političtí naivové,” uzavírá Čermák s úsměvem.


Kontakt pro média:

 

Jindřich Čermák

604 317 512

jindrich.cermak@pirati.cz

 

Lucie Trčková

724 027 444

lucie.trckova@pirati.cz