Minulý týden byl v našem lázeňském městě docela bohatý na zajímavé politické události. Předně to vypadá, že něco jako funkční koalice na městě je hudbou minulosti. Stále více hlasování v jedenáctičlenné radě je protlačeno pomocí většiny ČSSD a exANO (vážně si ještě někdo myslí, že by zvolili Bruštíka, Andrejkiva a Kvasničku, kdyby neměli za zády Babiše? 🙂 ), kdy KOA (a lidovec) jsou proti. A to včetně velmi podstatných věcí. Tímto způsobem rada schválila nákup budovy Městské Tržnice za 93 milionů korun. To samo o sobě není to nejhorší, sami jsme rozděleni zhruba napůl, jestli bychom byli pro nebo proti nákupu. Mnohem větší problém je, že radní nemají potuchy co s tou budovou. Objevují se i nápady jako sál pro KSO (ideální vedle čtyřproudé silnice). Tedy koupíte prázdný dům za desetinu městského rozpočtu, ale netušíte, co s ní. Nám by se líbilo, aby v prostoru Městské Tržnice byla…městská tržnice. Bohužel se obáváme, že nákup a následné předělání na tržní prostor je nad současné finanční možnosti města.

Nebylo by zase pěkné mít v Tržnici tržnici?

Bylo by fér připomenout dvě věci – konečné slovo budou mít zastupitelé (pravděpodobně již 27.3.). Druhou věcí jsou slova primátora – podle něj předkupní právo na budovu zůstane městu i nadále, pod případným novým majitelem.

Zcela potichu, bez reakce vedení města, se objevil dokument Českého inspektorátu lázní, který nesouhlasí s návrhem změn územního plánu směrem k výše zmíněnému terminálu (láskyplně přezdívanému Plejtvák). Dokument vyšťouralo  sdružení ArchaVary (sdružuje odborníky a architekty, které spojil odpor proti výstavbě integrovaného dopravního terminálu). Hlasy hydrogeologů, že stavba je problematická, protože zasahuje do ochranného pásma pramenů, se tak potvrdily. Nadále se bude muset každá výstavba posuzovat citlivě a s ohledem na to nejcennější, co v našem městě máme

Inspektorát lázní má s plejtvákem problém…

Za zážitky na Rolavu! A to nejen za letním koupáním ale i za tzv. zážitkovými chodníky. Vzhledem k tomu, že KV City Centrum je společnost městem “pouze” vlastněná, tak její dílčí nákupy jsou čistě na vedení firmy – a ta je od poslední změny na radnici čistě v rukách ČSSD. KV City Centrum posloužilo jako trafika (viz případ Vikor a Frous) pro celou řadu spřátelených politiků. Nyní se připravuje stavba “café Rolava”, tedy budovy rychlého občerstvení, v péči oblíbeného studia Hangár.

Už jste se někdy v životě prošli třeba po písku a kamení? 🙂

A na závěr perlička z kultury – rada města nominovala do správní a dozorčí rady Nadace Film Festival, která je de facto pořadatelem filmového festivalu, oblíbené náměstskovské duo Bruštík-Riško. Přejeme silné filmové zážitky z prostředí Becher Baru!

 

Za Karlovarské Piráty

Jindřich Čermák