(*1970)

úřednice

Karlovy Vary

místopředsedkyně Pirátské strany v Karlových Varech

narozena v Podbořanech, od roku 1993 pracuje a se svým 16-ti letým synem bydlí v Karlových Varech

Studium
Gymnázium Podbořany, Střední knihovnická škola Praha

Zaměstnání
Po gymnaziálním studiu pár let pracovala v Městské knihovně Podbořany. Odtamtud se kvůli nízké mzdě přemístila do Karlových Varů, kde začala pracovat v knihkupectví. Pak přišla léta v pozici vedoucí několika prodejen. V roce 1999 odešla na 4 letou mateřskou dovolenou a po ní začala pracovat ve státní správě. Nejdříve na České školní inspekci, následně na Magistrátu města Karlovy Vary na odboru vnitřních věcí a poté 3 roky v advokátní kanceláři. Následné období brigád a nezaměstnanosti před rokem zakončil úspěšný konkurz na Finančním úřadu v Karlových Varech na pozici odborného referenta oddělení majetkových daní.

Pirátská strana
Členem ČPS od roku 2014, v březnu 2015 spoluzakládala místní sdružení v Karlových Varech.
Aktivně se zůčastňuje schůzí a jednání Pirátů spolu s Hnutím O co jim jde?. Podílela se na pořádání prvního Karlovarského Vyosení v říjnu 2015. Jako aktivistka pomáhala s propagací petice na záchranu bazénu hotelu Thermal v Karlových Varech.

Zájmy
Hudba, film, kultura, hudební a filmové festivaly, zahrada, bylinky, fytoterapie, ekologie, výroba mastí a dalších výrobků z léčebného konopí, pečení kváskového chleba a jiné pečení z kvásku, výroba domácích sýrů a mýdel a samozřejmě Piráti :D

Proč kandiduji:
„Od doby, kdy jsem mohla poprvé volit jsem se zajímala o politiku a vše, co se kolem nás děje. Mnohokrát jsem pozorovala v roli člena volební komise náladu voličů a říkala jsem si, že to volá po změně. Mám velice vyvinuté sociální cítění a tak jsem vždy tíhla k malým, ale výrazným stranám, které mne zaujaly svou jinakostí. I proto má volba vstupu do strany v době, kdy už mi tolik vadila česká politická situace, že jsem si řekla, že se to musím pokusit nějak změnit, padla na Piráty.
Pirátské myšlenky a program mne zaujaly, nejvíce od začátku cítím příležitost pomoci prosadit dekriminalizaci a legalizaci léčebného konopí. Je mi blízký svobodný přístup k veřejným informacím, postoj ke snížení byrokracie ve státní správě, prosazování transparentních účtů a hlavně otevřenost ve všech směrech. Ráda bych svým přispěním pomohla spolu se stejně smýšlejícími lidmi k aktivnímu prosazení programu Pirátské strany do struktur vedení Karlovarského kraje.“

Motto: „Život nám mnohdy nakládá právě proto, abychom zjistili, jak silní jsme.“ ;)

Telefon: +420 606 812 941   email: daniela.bila@pirati.cz