(*1982)

politický analytik, vedoucí Eurocentra Karlovy Vary

Karlovy Vary

člen „O co jim jde?!“

Narodil se a celý život se vrací do Karlových Varů. Po maturitě na karlovarském gymnáziu vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na fakultě filozofické Západočeské univerzity. Během studia působil jako předseda spolku studentů politických věd. Působil na ministerstvu vnitra, kde se věnoval mezinárodní spolupráci ve veřejné správě, nyní působí jako vedoucí Eurocentra v Karlových Varech.

Jak sám říká, je od mala praštěný politikou, která je zároveň jeho největším koníčkem. V politických stranách je činný už 15 let, což je vzhledem k jeho věku takřka nenormální :-).

JČ: „ Ač se samozřejmě konkrétní postoje věkem tříbily, základní hodnou zůstala maximální transparentní pojetí politiky a veřejné správy a hodnotový liberalismus. Ze současného spektra toto nabízejí pouze Piráti.“

Od roku 2010 se zapojil do formování politického Hnutí O co jim jde?!, které se v roce 2010 změnilo ze spolku na politickou formaci a aktivně se podílí na jeho fungování. V roce 2014 vznikla do komunálních voleb v Karlových Varech koalice včetně Pirátů a on měl možnost se blíže seznámit, jak skvělí lidé u Pirátů jsou :-).

JČ: „Sám stále trpím naivní představou, že se skupinou podobně smýšlejících lidí lze něco změnit, že to, jak politika v současnosti vypadá, není standard. Věřím, že zapojení aktivní veřejnosti do rozhodovacích procesů není chybou a že věci jako participativní rozpočet nejsou jen sprostá slovíčka.“

Kromě politiky a politických věd (glosy a komentáře můžete nalézt na jeho blogu http://www.politikakv.cz) ho nejčastěji naleznete s otevřenou knihou, v kině nebo v divadle, které ochotnicky i hrál.

Je pyšný na to, že se osobně setkal se čtyřmi z pěti žijících Monty Pythonů.