(*1991)

pedagog volného času

krajský místopředseda České pirátské strany, člen Finančního výboru města Aš, člen zapsaného spolku Zelený dědek

Pochází z Aše, od dubna roku 2013 je členem České pirátské strany a jedním ze spoluzakladatelů místního sdružení v Aši. Od roku 2014 je také členem zapsaného spolku Zelený dědek, který je zaměřen na ochranu přírody a rozvoj občanské společnosti Ašska. Od roku 2014 je také členem finančního výboru města Aše.

Vychodil Gymnázium v Aši a v roce 2013 ukončil Vyšší odbornou školu Sociální práce v Chebu, kde získal titul DiS. Během školy působil jako lektor Dlouhodobého komplexního programu primární prevence v organizaci Kotec. Po škole pracoval v internetové televizi jako grafik, kameraman a střihač. V roce 2015 zakončil roční studium Pedagogiky volného času a od stejného roku pracuje jako pedagog v Městském domu dětí a mládeže Sluníčko Aš.

Na podzim roku 2015 také působil jako dobrovolník na Srbsko – Chorvatské hranici na přechodu Bapske, kde spolu s dalšími českými dobrovolníky pomáhal uprchlíkům. Především pracoval jako Crowd Manager, tzn., že zabezpečoval dělení davu do skupin s ohledem na celistvost rodin a bezpečnost uprchlíků i dobrovolníků.

Mezi jeho zájmy patří cyklistika, inline bruslení a volejbal.

jakub.kotal@pirati.cz